Po - Pá  10:00-11:30 a 16:00 - 21:00hod.

17.11.1989 muzika a politika

14.11.2023

Má datum a a dvě slova v nadpisu něco společného? Snad se shodnem na tom, že 17. listopad 1989 bylo přelomové datum. Po dlouhých letech komunistické totality přišla náhle a nečekaně svoboda.

Můžeme podnikat, svobodně cestovat, svobodně říkat a psát co chceme a také si můžeme zpívat, hrát a dělat jakoukoliv muziku na kterou stačí naše fantazie a inspirace.

Tohle bereme jako samozřejmost, jenže já ještě pamatuju doby, kdy všechno z toho co jsem napsal výše povolovali komunisti a komunistky. Věřte mně, že lidem s totalitním myšlením se po takové, době stýská. Vůbec jsou nesví, když se jich nikdo neptá co hrát, co zpívat, jaký napsat text…

Takže všem vám vážení a milí návštěvníci mého webu chci říct, že záleží na tom koho si zvolíme do vedení obcí, měst, krajů, parlamentu, prezidenta, do Evropského parlamentu. A proto slova v nadpisu podle mě spolu souvisí.

Staré komunistické struktury se transformují do struktur populistických a fašistických. Dávejme si na to pozor. a odpovědně choďme k volbám.

Popřejme si krásný pátek 17.11.2023 a také krásný víkend.

Tony