Po - Pá  10:00-11:30 a 16:00 - 21:00hod.

Jiří Pospíchal a Czech Virtuosi v Uherském Hradišti excelovali.

29.03.2023

V úterý 28.3.2023 byl v uhersko-hradištské Redutě odehrán vynikající koncert. Pod vedením belgického dirigenta Erica Lederhandlera odehráli Czech Virtuosi 3. symfonii německého romantického skladatele Johannese Brahmse  v druhé polovině programu ředitel ZUŠ v Uherském Hradišti pan MgA Jiří Pospíchal Ph.D fantastickým způsobem provedl se stejným orchestrem a dirigentem Houslový koncert D-dur ruského romantického skladatele Petra Iljiče Čajkovského. 

Reduta byla zaplněna do posledního místečka a odměnila na závěr všechny účinkující několikanásobným dlouhotrvajícím potleskem ve stoje.

Jako přídavek zahrál orchestr s panem Pospíchalem melodii ukrajinského skladatele Miroslava Skoryka. Tuto kompozici aranžoval pro orchestr pedagog ZUŠ Veselí nad Moravou a vynikající houslista MgA. Miroslav Kolacia. 

Teď pár mých osobních postřehů: ze začátku koncertu jsem si chvilku musel zvykat na zvuk orchestru. To bylo způsobeno tím, že jsem navyklý poslouchat reprodukovanou hudbu a na živou hudbu jsem si prostě musel zvykat. O přestávce a po koncertu, jsem se setkal s mnoha přáteli ať už muzikanty, choreogravkou, jedním mladíkem a přáteli krásné a kvalitní hudby. Celkově byl koncert moc vydařený a vládla na něm přátelská atmosféra. 

Chci říct, že to vypadá, že Uherské Hradiště sem vzpamatovalo s covidové krize a je moc fajn, že v tomto městě žije bohatá kultura. Nicméně musím uvést, že celá organizace včetně financování ležela na bedrech pana Jiřího Pospíchala a jeho týmu a také na bedrech Czech virtuosi v čele s panem Miloslavem Vávrou. Koncert finančně podpořil Zlínský kraj.

Vážené návštěvnice a návštěvníci mého webu všechny vás v letošních bližících se velikonočních dnech moc zdravím a přeji vše dobré.

Tony

PS: pod blog přikládám plakát koncertu s Facebooku,fotografii pana dirigenta z jeho webu a dvě fotky, které jsem udělal mobilem, takže u těchto fotek omluvte prosím kvalitu.