Po - Pá  10:00-11:30 a 16:00 - 21:00hod.

Mladá Velička ve Velké o fašankovém ůterý příjemně překvapila

26.02.2023

Po delší několikaleté přestávce způsobené i Covidem jsem se vydal  o fašankovém úterý do Velké nad Veličkou, původně na chvíli na muziku. Jak víme na Horňácku je fašanek velmi živá záležitost a tak jsem byl velmi zvědavý.

A byl jsem mile překvapen. Mladí lidé ze souboru Velička se v komorním prostředí hospody Pod lipů svého úkolu zhostili na výbornou. Mládí zpívali tancovali, muzika s primášem Danielem Slovákem hrála na výbornou a alespoň já jsem se bavil.

Atmosféru dotvořil harmonikář Slávek Slovák.

Původně jsem chtěl jet z Velké tzv. "zavčasu domů" ale zůstal i na pochovávání basy, po kterém by měl začat velký půst. Nicméně jak mně jedna mladá členka Veličky oznámila, tak půst začíná až ve středu od šesti ráno  a do té doby je to mezidobí.

Pochovávání basy mě velmi příjemně překvapilo a Karel Fajmon za faráře se se svým ministrantem (cimbalistou) Ondřejem Slovákem zhostili na výbornou. Chvílemi mně šel i mráz po zádech. Jedna prosba za všechny z úst Karla Fajmona  "prosíme ťa baso za všeckých, kerí mohli byt na muzice do šesti do rána a už  pů tretí odešli".

Mladým ze souboru Velička patří díky a těm starším chci říct, že si myslím, že přinejmenším ve Velké je o mladé muzikanty zpěváky, zpěváčky, tanečníky a tanečnice postaráno.

O souboru Velička se více můžete dozvědět na jejich Facebooku: https://www.facebook.com/fsvelicka

A Velička s dívčím sborem Fěrtůšky mají účet i na Instagramu.

Z fašanku připojuji několik fotek, které jsem pořídil na místě mobilem.

Moc vás všechny zdravím.

 Antonín Bogar